Woreczki zero waste diy

yacekhai / Pixabay

Każdy z nas zastanawia się czy może jeszcze lepiej dbać o środowisko. Oczywiście stawiamy na segregowanie śmieci czy korzystamy z odnawialnych źródeł energii w naszych domach. Jednak czy możemy zrobić coś jeszcze? Na pewno zawsze możemy starać się ograniczyć ilość plastiku, który i tak bardzo często wkrada się w nasze życie codzienne. Możemy to oczywiście zrobić nawet w trakcie zakupów. Tutaj na pewno z pomocą przychodzą nam woreczki wielokrotnego użytku, w które na zakupach możemy zapakować warzywa i owoce kupowane na wagę.

Woreczki zero waste diy

Jeśli chcemy skorzystać z takich woreczków, to oczywiście mamy dwie możliwości. W wielu marketach na dziale z warzywami i owocami są już przygotowane tego rodzaju woreczki, z których możesz spokojnie skorzystać. Czasem warto mieć ich przynajmniej kilka sztuk, żeby móc za jednym razem kupić po kilka rodzajów warzyw i owoców, jednak wówczas koszt zakupu takich woreczków zaczyna się robić dosyć spory.
Z tego też powodu warto poświęcić kilka chwil na pracę z maszyną do szycia czy też trochę więcej czasu na uszycie takiego woreczka ręcznie.
W pierwszej kolejności warto wybrać się na zakupy. Odpowiednie materiały możemy kupić zarówno w sklepie z tkaninami i akcesoriami do szycia, jak i przez internet. Pamiętaj. Że woreczek powinien być jak najlżejszy i z naturalnych materiałów. Tutaj sprawdzi się najlepiej siateczkowy materiał wykonany z bawełny. Przyda się również taśma, która nie tylko ułatwi nam szycie ale powoli stworzyć praktyczne zamykanie woreczka na sznurek.
Dzięki wykorzystaniu naturalnych materiałów nie tylko jesteś eko ale również dajesz sobie możliwość częstszego prania twojego woreczka bez ryzyka, że zostanie on zniszczony. A przecież wiele warzyw i owoców może zabrudzić twój woreczek.
Jak widać wcale nie musisz kupować sklepowych odpowiedników woreczków na warzywa. Wystarczy kupić trochę materiału, żeby samodzielnie przygotować sobie takie sprytne woreczki do zakupu warzyw. W końcu dzięki temu chronisz planetę i własny portfel.