Duże muszle makaronowe nadziewane mięsem mielonym. Romantyczna kolacja

PublicDomainPictures / Pixabay

Romantyczny wieczór we dwoje wymaga odpowiedniej oprawy. Istotna jest dekoracja stołu, ale nie mniej ważna jest właściwa oprawa kulinarna.

muszle makaronowe faszerowane mięsem mielonym

Świetnym pomysłem na elegancką kolację będą muszle makaronowe faszerowane mięsem mielonym. Przygotowanie dania jest niezwykle proste. Kluczem do sukcesu jest dobrze doprawione nadzienie. Należy więc zadbać o to, by do doprawienia mięsa wybrać odpowiednie przyprawy. Świetnie sprawdzą się lekko pikantne przyprawy, takie jak ostra papryka czy pieprz.

duże muszle makaronowe nadziewane mięsem mielonym

Nie należy jednak przesadzać z ich ilością, zwłaszcza jeżeli nasza druga połówka nie przepada za ostrymi przyprawami. Duże muszle makaronowe nadziewane mięsem mielonym będą smakowały jeszcze lepiej, jeżeli podamy je z odpowiednim sosem. Sos można przygotować z trzydziestoprocentowej śmietany. Koniecznie musimy dodać do niego zioła oraz przyprawy. Idealnym dodatkiem do sosu będą świeże zioła, takie jak na przykład pietruszka. Smak dania warto podkreślić winem, którego rodzaj możemy dobrać w zależności od naszych preferencji. Jeżeli lubimy dużo warzyw, do dania możemy podać również sałatkę, przygotowaną z pomidorów i rukoli.