Przepis na paprykę marynowaną na ostro. Papryka marynowana w słoikach

RitaE / Pixabay

Trudno wyobrazić sobie kuchnię bez warzyw. Warzywa wzbogacają mnóstwo dań. Można z nich wyczarować różnokolorowe sałatki. Świetnym pomysłem są również warzywa w słoikach. Dzięki nim, będziemy mogli cieszyć się smakiem warzyw z naszego ogródka nawet w zimie.

przepis na paprykę marynowaną na ostro

Coraz więcej osób docenia zalety smakowe i właściwości zdrowotne papryki. Przepisów na paprykę marynowaną jest tak naprawdę całe mnóstwo. Wiele osób korzysta z przepisu jakim jest przepis na paprykę marynowaną na ostro. Papryka bardzo dobrze łączy się z pikantnymi przyprawami. Można również przygotować słodką paprykę z dodatkiem papryczek jalapeno.

przepis na paprykę marynowaną bez pasteryzowania

Wielu osobom spodoba się również przepis na paprykę marynowaną bez pasteryzowania. Nie da się bowiem ukryć, że produkty pasteryzowane tracą część wartości odżywczych. Aby przygotować taką paprykę należy najpierw wyparzyć słoiki, do których ją włożymy. Następnie przygotujmy octową zalewę z dodatkiem przypraw. Papryki należy pokroić i włożyć do słoików a następnie zalać je gorącą zalewą i ostudzić. Papryka marynowana stanowi wspaniały dodatek do sałatek oraz kanapek, a także różnych past, na przykład jajecznych.