Kompot wigilijny z suszonych owoców przepis. Pyszny napój wigilijny – jak zrobić kompot wigilijny z suszu?

PhotoMIX-Company / Pixabay

Każda gospodyni, której zależy na udanej Wigilii, powinna znać przepis na kompot z suszu. Kompot ten to tradycyjny napój wigilijny. Przepisów na kompot z suszu jest w internecie całe mnóstwo.

kompot wigilijny z suszonych owoców przepis.

Jeżeli chcemy je poznać, warto wpisać w wyszukiwarkę internetową hasło takie jak na przykład kompot wigilijny z suszonych owoców przepis. Dzięki temu z całą pewnością dowiemy się w jaki sposób można przygotować ten świąteczny napój. Przepis podstawowy jest prosty w przygotowaniu. Jeżeli chcemy przygotować kompot z suszu, koniecznie musimy zaopatrzyć się w owoce, takie jak jabłka, gruszki, śliwki i morele. Oczywiście, owoce muszą być suszone. Warto przygotować ten kompot z dodatkiem aromatycznych przypraw, takich jak cynamon, gozdziki, anyż.

jak zrobić kompot wigilijny z suszu

Owoce oraz przyprawy należy zalać wodą na około pół godziny. Następnie wszystko trzeba zagotować i gotować na małym ogniu przez około dziesięć minut. Kompot możemy dosłodzić cukrem do smaku. Osoby, które zastanawiają się jak zrobić kompot wigilijny z suszu powinny pamiętać również o tym, aby po przygotowaniu odstawić kompot na około trzy godziny.