Schab faszerowany pomidorami suszonymi. Doskonałe rozwiązanie na niedzielny obiad

StelaDi / Pixabay

Niedziela to bardzo uroczysty dzień. Większość z nas tego dnia przygotowuje dwudaniowy obiad. Niektórzy wykorzystują ten dzień również do tego, aby odwiedzić swoich najbliższych. Jeżeli sami spodziewamy się gości, pragniemy by niedzielny obiad był smaczny i wykwintny.

schab faszerowany pomidorami suszonymi

Świetnym rozwiązaniem będzie schab faszerowany pomidorami suszonymi. Pomidory suszone zakupimy w każdym supermarkecie. Najczęściej znajdziemy je w słoiczku w zalewie z oleju słonecznikowego. Mięso warto pokroić starannie, aby kawałki były równe. W środek każdej sztuki mięsa włóżmy nadzienie przygotowane z drobno pokrojonych pomidorów suszonych. Jeżeli chcemy możemy wykorzystać do nadzienia również śmietanę i zioła. Dzięki temu smak dania będzie wyrazistszy. Jeżeli lubimy dodatek słonych serów, danie warto urozmaicić.

schab faszerowany suszonymi pomidorami i fetą

Możemy wówczas przygotować schab faszerowany suszonymi pomidorami i fetą. Feta jest dość słona, więc wykorzystując ją, warto uważać by nie przesolić farszu z suszonych pomidorów. Danie podajmy z tłuczonymi lub krojonymi ziemniakami w asyście świeżego koperku i zielonej sałaty. Poza sezonem, można przygotować jarzyny na parze.