Jasność umysłu kluczem do zdrowia

RitaE / Pixabay

Wielu osobom hasło zrównoważona dieta, ćwiczenia poprawiające kondycję czy też zajęcia z aerobiku kojarzą się z niezdrowym trybem życia, jaki preferuje obecnie większość Polaków. Mają oni mylne przekonanie o tym, na czym tak naprawdę cała rzecz polega, stąd też starają się naśladować autorytety w mediach i stosować diety, wykonywać ćwiczenia, pracować nad ciałem, tak, żeby wyglądało dobrze i nie chorowało.

Niewiele osób zdaje sobie jednak sprawę, że zdrowy styl życia obejmuje również naszą kondycję psychiczną. Ciągły stres znacznie nadwyręża układ nerwowy powodując przykre konsekwencje dla całego organizmu, doprowadzając do uszkodzenia wielu narządów, jeżeli okres jego nieprzerwanego występowania jest zbyt długi.

Dlatego też obok diet warzywnych, treningów, zajęć sportowych, powinniśmy również zadbać o nasz umysł – zapewnić odpowiednią dawkę snu, czas na relaks oraz moment wytchnienia od codziennych problemów. Są to naturalne mechanizmy obronne, redukujące poziom stresu w organizmie, czego dowodem są liczne badania i eksperymenty przeprowadzone na ochotnikach żyjących w stresie oraz tych, którzy potrafią sobie z nim radzić.