Proste posiłki do biura

lovini / Pixabay

Przygotowywanie posiłków do pracy to często zmora wielu osób pracujących poza miejscem zamieszkania. Przygotowanie takich posiłków wymaga planowania, gotowania z wyprzedzeniem i wcześniejszego przygotowywania listy zakupów. Dlatego popularnością cieszą się proste przepisy, które są sycące i smaczne oraz proste w wykonaniu, bez obszernej listy składników. Na szczęście istnieje wiele prostych potraw tego typu, które znacznie ułatwią przygotowanie posiłku biurowego. Jakiego typu to są potrawy i co najlepiej zabrać ze sobą do pracy, aby nie być głodnym przez cały dzień?

Prosta sałatka do biura

Jednym z najlepszych rozwiązań jest szybka sałatka do pracy z komosą. Komosa jest to rodzaj kaszy, które jest bardzo sycąca i potrafi skutecznie zaspokoić głód. Sałatkę tą można wykonać na dowolnej zielonej bazie, czyli może to być miks sałat, sałata lodowa, roszponka lub rukola – pełna dowolność. Do sałatki należy dodać ulubione warzywa oraz jakiś rodzaj białka. Dla osób, które jedzą mięso może to być kurczak, natomiast doskonale sprawdzi się także łosoś wędzony, ser feta lub cieciorka. Dobrze jest do sałatki dodać uprażone pestki dyni i słonecznika. Odpowiednim dressingiem do takiej sałatki będzie sos na bazie octu balsamicznego, można ją także skropić sokiem z cytryny i pomarańczy (zwłaszcza, jeśli zdecydujemy się na dodanie łososia).

Inne proste przepisy na posiłki do pracy

Kolejnym, bardzo prostym i sycącym przepisem są tortille. Oczywiście gotowe placki typu tortilla należy zakupić w sklepie, gdyż ich samodzielne wykonanie będzie bardzo czasochłonne. Do gotowego placka należy włożyć ulubione składniki. Dobrze jest je odpowiednio skomponować, tak aby znalazły się w nich błonnik i białko. Sos do tortilli może być zarówno łagodny, jak i pikantny. Zadbaj o to, aby dokładnie zawinąć swoją tortillę, aby nie wypłyną z niej sos. Tak przygotowany posiłek z pewnością sprawi, że w pracy nie będziesz głodny. Ten i wiele innych przepisów sprawią, że przygotowywanie posiłków do pracy okaże się prostsze niż się początkowo wydawało.