Właściwa waga dla naszego organizmu

silviarita / Pixabay

Naukowcy już dawno temu odkryli, że istnieje pewna zależność między naszym wzrostem a masą ciała, jaką powinniśmy mieć, aby cieszyć się zdrowiem i swobodą, a także, żeby nie martwić się, czy zmieścimy się w ulubione spodnie. Istnieje specjalna tabela, która wskazuje, w stopień przyrostu tej masy w stosunku do naszego wzrostu. Dzięki tej metodzie, jesteśmy w stanie określić, jaka jest prawidłowa waga dla naszej grupy wiekowej.

Przy wyznaczaniu tych reguły służą doświadczenia i obserwacje poczynione przez naukowców, a które stanowią kryterium określające, czy cierpimy na nadwagę, niedowagę, otyłość czy ważmy stanowczo za mało. Nasz organizm potrzebuje odpowiedniej dawki energii, która pozyskuje z pożywienia, dlatego też istotne jest właściwe wskazanie, ile ważmy i jak wiele nam brakuje bądź w jakim nadmiarze posiadamy kilogramy, które nie mieszczą się w wyznaczonych granicach wyznaczonych przez tabelkę.

Gdy będziemy posiadali taką wiedzę, znacznie łatwiej będzie nam ustosunkować się do wskazań lekarza, jeżeli nie posiadamy odpowiedniej wagi. Wtedy też będziemy wiedzieć, do jakiego stanu idealnego dążymy, przez co zachowanie dyscypliny i rozwagi będzie znacznie łatwiejsze.