Kulebiak z ciasta francuskiego z łososiem. Spróbuj ciasta francuskiego

Pexels / Pixabay

Miłośnicy kuchni rosyjskiej zapewne nie raz mieli okazję spróbować dania, jakim jest kulebiak. To tradycyjna potrawa rosyjska, przyrządzana z ciasta drożdżowego lub francuskiego. Nadzienie można przyrządzić z wielu różnych produktów.

Kulebiak z ciasta francuskiego z łososiem

Najczęściej wykorzystuje się nadzienie mięsne, warzywne lub rybne. Świetnym nadzieniem może być również nadzienie z łososia. Kulebiak z ciasta francuskiego z łososiem będzie świetną propozycją na ciekawą kolację lub uroczysty obiad. Przyrządzenie go nie powinno nastręczać większych trudności. Przygotowywanie ciasta drożdżowego jest bardzo czasochłonne, dlatego też nie każdy może pozwolić sobie na jego przygotowanie. Dlatego też możemy wykorzystać gotowe ciasto francuskie.

babeczki z ciasta francuskiego z łososiem

Jeżeli chcemy spróbować nieco prostszej opcji, warto przygotować wykwintne babeczki z ciasta francuskiego z łososiem. Ich przygotowanie powinno być szybkie i niezbyt skomplikowane. Babeczki można zabrać ze sobą na lunch do pracy lub na drugie śniadanie. Będą ciekawym rozwiązaniem na wieczór ze znajomymi. Nie od dziś bowiem wiadomo, że lubimy wieczorami sięgać po słone przekąski.