Daj szansę makaronowi – zapiekanka z makaronem kalafiorem i brokułami

RitaE / Pixabay

Wielu z nas kocha ziemniaki. Najczęściej kojarzą nam się one z dodatkiem do mięsa oraz z zapiekankami. Na bazie ziemniaków przygotowuje się bowiem mnóstwo zapiekanek. Czasami warto jednak spróbować znalezc dla nich alternatywę, aby nie jeść ciągle tego samego.

zapiekanka z makaronem kalafiorem i brokułami

Godną polecenia alternatywą dla ziemniaków jest makaron. Miłośnikom zapiekanek są polecane różnego rodzaju zapiekanki makaronowe. W zależności od naszych preferencji, możemy wykorzystać makaron razowy lub zwykły. Świetnym rozwiązaniem będzie zapiekanka z makaronem kalafiorem i brokułami. Mało osób wie, że połączenie brokuła oraz kalafiora daje niesamowity efekt smakowy. W połączeniu z makaronem i odpowiednim sosem danie smakuje wybornie i nada się nawet na romantyczną kolację we dwoje.

zapiekanka z makaronem brokułami i pomidorami

Równie dobrze jednak może posłużyć nam jako danie na obiad. Świetnym pomysłem będzie również zapiekanka z makaronem brokułami i pomidorami. Połączenie kolorowych warzyw jest również atrakcyjne wizualnie, dlatego danie przyjemniej się spożywa. Wykonanie obu zapiekanek jest bardzo proste. Podgotowany lekko makaron wystarczy zapiec z warzywami, a następnie zalać jakimś sosem, aby makaron nie był zbyt suchy. Dobrze sprawdzi się sos śmietanowy z dodatkiem parmezanu.