Mało kalorii to krok do utraty zbędnych kilogramów

Einladung_zum_Essen / Pixabay

Zasady diet niskokalorycznych

Pierwszą i najważniejszą rzeczą jaką należy zrobić przed wyborem diety niskokalorycznej jest obliczenie zapotrzebowania energetycznego danego organizmu. Pod uwagę w tym celu należy wziąć swoją aktywność fizyczną, wzrost, wagę, płeć i wiek. Dieta niskokaloryczna, aby była zdrowa powinna po prostu składa się z posiłków które w sumie mają odrobinę mniejszą ilość kalorii niż ta wymagana przez nasz organizm. W ten sposób zaspokajamy potrzeby życiowe i nie dochodzi do odkładania składników odżywczych w formie magazynującej, czyli tłuszczu.

 

Istnieje jednak wiele diet które od początku mówią ile dokładnie spożywać kalorii i jadłospis ich zawiera przepisy na posiłki składające się przede wszystkim z warzyw. Warzywa mają bardzo mało kalorii i dzięki temu można właściwie spożywać ich do woli swobodnie przez cały dzień oraz stosować jako przekąski w ciągu dnia
W tym celu idealnie sprawdzają się ogórki, pomidory koktajlowe, liście sałaty oraz sałatki składające się z samych warzyw. Można takie spakować do pudełka i zabrać ze sobą do pracy lub szkoły. Dieta niskokaloryczna pozwala na szybką utratę wagi.