Zapiekane pulpeciki w sosie pomidorowym. Pyszne mięso z dodatkiem pomidorów

silviarita / Pixabay

Wśród nas jest wielu wielbicieli mięsa. Do wyboru mamy chociażby wieprzowinę, wołowinę oraz delikatną cielęcinę czy drób. Najwięcej osób sięga po wieprzowinę oraz po drób.

zapiekane pulpeciki w sosie pomidorowym

Ciekawym daniem, które możemy przyrządzić z tego rodzaju mięs są zapiekane pulpeciki w sosie pomidorowym. Danie jest aromatyczne dzięki pomidorom, które można doprawić w ciekawy sposób. Pomidory najlepiej łączyć jest z bazylią, oregano oraz tymiankiem. Aby przygotować danie wystarczy nam mięso mielone. Możemy poprosić o zmielenie mięsa w sklepie lub zrobić to samodzielnie w domu. Następnie należy przygotować aromatyczny sos z pomidorów. Poza sezonem warto sięgać po pomidory z puszki, które zachowują cenne witaminy oraz doskonały smak. Pulpeciki należy zapiekać w piekarniku przez kilkadziesiąt minut.

pulpeciki w sosie pomidorowym doradca smaku

Danie należy polać sosem najlepiej na kilkanaście minut przed wyjęciem go z piekarnika. Danie można podać z tłuczonymi ziemniakami lub z ulubioną kaszą, na przykład gryczaną. Jeżeli lubimy delikatniejsze smaki, warto wykorzystać kaszę kuskus lub kaszę jaglaną, która powoli wraca do łask. Poszukując ciekawych propozycji kulinarnych warto sięgać do internetu. Wpiszmy więc w wyszukiwarkę internetową hasło takie jak chociażby pulpeciki w sosie pomidorowym doradca smaku. Dzięki temu z całą pewnością dowiemy się jak przygotować danie krok po kroku.